Anlamları İle Göz Dolduran Sevgili Dövmeleri

Çiftler birbirlerine olan aşkını temsil etmeleri adına sonsuza dek kalıcı olduğunu düşündükleri dövme sanatına yöneliyorlar. Sevgili dövmeleri, çiftler için sonsuz sevginin bir sembolü veya birbirlerine olan bağlılığın simgesidir. Siz mutlu çiftler için hazırladığımız derin anlamlar içeren dövme modellerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

İçerik
 
1 Güneş ve Ay: Sevgili Dövmelerinin Yaratıcı Temsilcileri
2 Sevgili Dövmeleri: Birbirlerine Olan Sonsuz Bağlılığın Simgesi

2.1 Hayat Çizgisi
2.2 Denizci Düğümü
2.3 Sevgili Dövmelerinin En Popüleri: Koordinat Dövmeleri
2.4 Kırlangıç Kuşu
2.5 Hayat Ağacı
2.6 Kilit ve Anahtar
2.7 Dalga Dövmesi
2.8 Dişi ve Erkek Aslan
2.9 Kral ve Kraliçe
2.10 Müzik Severler için Sevgili Dövmeleri
2.11 Sevgili Dövmelerinin Vazgeçilmezi Kalp Dövmesi
2.12 Oyun Oynamayı Seven Çiftler İçin Dövme Tasarımı
2.13 Popülerliğini Kaybetmeyen Sonsuzluk Dövmesi
2.14 Pusula ve Çapa Dövmesi

2.14.1 Sonuç

Güneş ve Ay: Sevgili Dövmelerinin Yaratıcı Temsilcileri

Yin ve Yang sembolüne benzer şekilde karşıt kavramların birbirine nasıl eşlik ettiğini simgeler. Örneğin; Yaşam ve ölüm, iyi ve kötü, kadınlık ve erkeklik. Buna ek olarak cinsel ve ruhsal bütünlüğü simgeler.

Güneş ve Ay arasındaki efsanevi aşk hikayesi şöyle anlatılmaktadır.Güneş bir tür tanrıydı. Işığı o kadar güçlüydü ki, bitkilere can verirdi. Herkes, her gün ona tapınmak için dışarı çıkardı.Ay ise bir karanlık olarak görülüyordu. Dünyaya soğuk getiren bir varlık. Yükseldiğinde herkes evlerine saklanırdı.

Ay ise görünmek için can atıyordu. Gece yarısı gök yüzünde temiz bir nefer almak ve sevilmek istiyordu.

Yine de herkes Ay’a değil Güneş’e hayran oluyordu. Onun ışığında herkes kendisini canlı hissediyordu. Ama Güneş’in de bir sırrı vardı: Ay’a aşıktı.

Güneş ve Ay, zıt ruhlardı. Nadiren karşılaşan ve birbirlerini hep özleyen aşıklardı. Yine de ikisi de barış içinde bir arada yaşayabilecekleri ender günleri sabırla beklediler.

Güneş, gerçek aşkını yokluğunda mutlu etmek istedi. Dünyaya onun yeteneklerini göstermek istedi.Haftalarca, dünyayı bulutlu bir pus içinde bırakarak ona istediği havayı nasıl vereceğini düşündü.

Sonunda ne yapması gerektiğini biliyordu.

Ay’ın tüm güzelliğiyle görülebilmesi için her gece ışığını Ay’ın üzerinde parlaması için feda etti.

Onun parlamasına izin vermek için en büyük özelliğinden vazgeçti.

Sevgili Dövmeleri: Birbirlerine Olan Sonsuz Bağlılığın Simgesi

Kalp atışı, roma rakamları ile tarih ve isim gibi sıradan dövme modelleri unutun. Bunlar yerine sizler için daha farklı tasarımlara sahip ve anlamlı dövme modellerini seçmeye çalıştık. Böylece farklı tasarımlara sahip dövmeler ile çevrenize daha sevimli görünebilirsiniz.

Kalp - Sevgili Dövmeleri
Kalp – Sevgili Dövmeleri

Her ne kadar kalp dövmeleri sıradan olsa da bu kalp çizimi içeren dövme modeli, kalplerinizin aynı anda atmasını ve aynı anda durmasını simgeler. Birbirinize çok aşıksanız bu dövme modeli sizin için küçük ama büyük anlamlar taşıyan bir sembol olabilir.

Hayat Çizgisi

Hayat Çizgisi - Sevgili Dövmeleri
Hayat Çizgisi – Sevgili Dövmeleri

Sıradan çizgilerden oluşan bir dövme tasarımı gibi görünse de tamamen anlamlı bir modeldir. Boşlukta iken bir nokta işareti ile başlayan hayat çizginizin tanıştığınız anı simgeler. Hayat çizgisi ile ilgili buna benzer pek çok farklı modeli tercih ederek yollarınızın kesiştiği an hayatınızın yeniden başladığını sembolize edebilirsiniz.

Denizci Düğümü

Denizci Düğümü - Çift Dövmeleri
Denizci Düğümü – Çift Dövmeleri

Çözülmesi en zor olan düğümlerden olan denizci düğümü dövme tasarımı yüzük yerine kullanılabilecek harika tasarımlar arasında yer alıyor. Bu tarz bir dövmeyi birbirinize olan bağlılığınızın bitmemesi için yaptırabilirsiniz.

Sevgili Dövmelerinin En Popüleri: Koordinat Dövmeleri

Partneriniz ile tanıştığınız yerin koordinatlarını vücudunuza dövme yaptırarak o anı ölümsüz yapabilirsiniz. Bu dövme tasarımında enlem ve boylam koordinatları her iki çiftte görünmektedir. Ancak enlem ve boylam koordinatları ayrı ayrı yapılsaydı daha güzel olmaz mıydı? Belki siz böyle bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

Kırlangıç Kuşu

Kırlangıç kuşu derin anlamıyla çiftler için en cazip seçenektir. Kırlangıç kuşları hayatları boyunca sadece tek bir eş seçerler ve sadece onunla yuva yaparlar. Bu sebeple kırlangıç dövmesi, aile için sonsuz sadakat ve sevginin bir simgesidir.

Kırlangıç dövmesi anlamını ayrıntılı olarak incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hayat Ağacı

Hayat ağacı Keltler tarafından kullanılmış ve Keltler tarafından “Crann Bethadh” olarak adlandırılmıştır. Crann Bethadh, Kelt mitolojisinde önemli bir semboldü ve Keltler tarafından yaşamın kaynağı olarak görülürdü. Bu sembol, Keltlerin inanışına göre, insanların hayatlarının ağaç gibi olduğunu ve insanların yaşamlarının ağacın dalları gibi genişlediğini temsil ederdi. Keltler, Crann Bethadh’ı özel bir şekilde tasarlamış ve yapılışında özen göstermişlerdi. Bu sembol, Keltlerin yaşamı, doğayı ve güçleri anlamaya yönelik inanışlarını yansıtırdı.

Keltler ve mitolojisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kilit ve Anahtar

Anahtar ve kilit sembolleri ilişkinin güçlü olduğunu simgeleyen sembollerdir. İlişkinizin güvene dayalı ve sağlam olduğunu nitelemek amacıyla bu dövme modelini tercih edebilirsiniz.

Ek olarak bu dövme yakın arkadaşlar tarafından da kullanılabilir. Çünkü semboller bir sırrın gizli kalması gerektiğini anlatır.

Dalga Dövmesi

Dalga dövme modeli, sevgililer için hayatta karşılaşılan zorluklara karşı birlikte göğüs germeyi simgeler. Bu nedenle çiftler tarafından en çok tercih edilen dövme tasarımları arasındadır.

Bu dövme, aynı zamanda insanların deniz gibi sürekli değişen ve yenilenen bir yaşam sürdüklerini de sembolize eder.

Sevgili dövmeleri arasında kadın ve erkek tarafından kullanılabilir. hayatın fırtınalı suları ile birlikte savaşmak için tercih edebileceğiniz harika bir seçenektir.

Dişi ve Erkek Aslan

Aslan, genellikle güç, cesaret ve liderlik gibi özelliklerle ilişkilendirilir. Bu nedenle bu tasarım iki kişinin birbirlerine bu özellikleri karşılıklı olarak sunmayı amaçladıklarını temsil eder.

Aslanlar her daim güç ve koruma kavramlarının temsilcileri olmuşlardır. Sevgililer birbirlerine karşı güçlü bir koruma duygusu taşıdıklarında bu dövme modeli onlar için mükemmel bir tercih olabilir.

Kral ve Kraliçe

Sevgililer hayatları boyunca birbirlerine karşı saygılı ve dürüst davranmayı amaçladıklarında bu dövme ile birbirlerine söz verirler. Ayrıca kendi hayatlarının hükümdarları olduklarını ve kaderlerinin yönetici olduğunu düşünen güçlü çiftler tarafından da bu dövme modeli tercih ediliyor.

Müzik Severler için Sevgili Dövmeleri

Birbirinize olan aşkı niteleyen ortak bir şarkınız var mı? Cevap evet ise bu dövme modeli sizin için uygun bir tercih olacaktır. Sadece ortak bir şarkınız olması gerekmiyor. Ayrıca müziğe olan tutkunuzu simgelemek amacıyla da bu tasarımı tercih edebilirsiniz.

Sevgili Dövmelerinin Vazgeçilmezi Kalp Dövmesi

Kalp dövmeleri her ne kadar sıradan görünse de sonsuz aşkın daimi temsilcileridir. Minimal dövme modeli isteyenler çiftler için en anlamlı dövme modellerinden biridir. Kullanım yerine göre farklı tasarımlarla şekillendirebilirsiniz.

Oyun Oynamayı Seven Çiftler İçin Dövme Tasarımı

Eşiniz veya sevgiliniz ile birlikte oyun oynamaktan keyif alan bir çift misiniz? “1 Player” ve “2 Player” anlamına gelen bu dövme modeli Retro oyunların atmosferini tekrar canlandırmak için birebirdir.

Popülerliğini Kaybetmeyen Sonsuzluk Dövmesi

Instagram.com

Sizin için anlamlı olduğunu düşündüğünüz bir cümle veya sözcük öbekleri ile birlikte yaptırılan sonsuzluk dövmeleri birbirinize olan bağlılığınızı güçlendirir. Sevginizin ebedi olduğunu betimlemek için sonsuzluk işaretinin harika anlamından faydalanabilirsiniz. Ayrıca sonsuzluk dövmesi anlamını ayrıntılı şekilde incelemek için bağlantı gidebilirsiniz.

Pusula ve Çapa Dövmesi

Pusula, kişinin hayatta doğru kararlar almasını ve hedeflerine ulaşmasını temsil eder. Çapa dövmesi ise karşılaştığınız zorlukların üstesinden gelmeyi ve güçlü kalmaya çalıştığınızı simgeler.

Çapa ve pusula dövmesinin çiftler tarafından birlikte kullanılması, birbirlerine destek olduklarını, hedeflerine ulaşmak ve zorlukları aşmak için birlikte çabaladıklarını simgeler.Pusula dövmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlantıya gidebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, sevgili dövmeleri, ilişkilerinde birbirlerine olan bağlarını göstermek için tercih edilen bir yoldur. Bu tür dövmeler, aşk veya aile bağlarını sembolize eder. Çiftlerin hayatında önemli olan bir hedefe ulaşmak için çalıştığını gösterir. Bu dövmelerin anlamı kişiden kişiye değişebilir ve dövme sahibine özel bir anlamı olabilir. Bu nedenle, dövme sahiplerinin dövmelerin anlamı hakkında kendi düşüncelerini paylaşmaları önemlidir.