woman tattooing man on his right arm

Anlamları İle Kol Bandı Dövme Modelleri

Dövmeler, gerçek benliğinizi ifade etmenin en iyi yollarından biridir. Son zamanlarda popüler olan kol bandı dövme modelleri ise pek çok farklı anlam ve tasarımlarla tercih ediliyor. Bazen birbirinden farklı modeller arasında seçim yapmak zor oluyor. Biz de işinizi kolaylaştırmak adına fikir edinmeniz için kol bant dövmelerini listeliyoruz.

İçerik

1 Maori Şerit Dövme Modeli
2 Dalga Şerit Dövme Modeli
3 Polinazya Şerit Dövme Modeli
4 Çiçek Şerit Dövme Modeli
5 Siyah Bant Şerit Dövme Modeli
6 Kelt Düğümü Şerit Dövme Modeli
7 Gül Şerit Dövme Modeli
8 Minimal Kedi Şerit Dövme Modeli

8.1 Kol Bandı Dövmeleri ve Anlamları

Günümüzde insanlar benzersiz ve farklı bir dövme modeline sahip olmak istiyor. Sıradan dövme tasarımları yapmak istemiyorlar. Dövme sanatçıları da her gün farklı desen ve tasarımlar üreterek işimizi kolaylaştırıyor. Bant şeklindeki dövmeler listemizde, özellikle kollar için tasarlanmış modeller var.

Bu tasarımların en önemli özelliği derin anlamlarının yanı sıra şık ve estetik görünümlere sahip olmasıdır.

Maori Şerit Dövme Modeli

Maori Kol Bandı Dövme Modeli
Maori Kol Bandı Dövme Modeli

Bu dövme modelinde Maori halkına ait bir sembol geometrik şekillerle bant şeklinde tasarlanmıştır. Keskin, ince detaylara sahip bu dövme modelini yapmak biraz zaman alabilir.

Dalga Şerit Dövme Modeli

Dalga Şerit Dövme Modeli
Dalga Şerit Dövme Modeli

Hayatınızda yaşadığınız zorlukları simgeleyen dalgalar ve buna karşı dimdik duran dağlar. Dalga, hayattaki zorlukları, dağlar ise bu zorluklara karşı dik durmayı simgeler. Yaşadığınız zor dönemleri simgelemek istiyorsanız bu dövme modeli sizin için uyumlu bir tercih olacaktır.

Polinazya Şerit Dövme Modeli

Polinazya Şerit Dövme Modeli

Geçmişteki sıra dışı yaşantıları ile günümüzde halen ilgi gören bir toplum olan Polinezyalılar maddi ve manevi yaşamı sembolize eden farklı semboller geliştirmişlerdir. Günümüzde kadınlar ve erkekler tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Tüm bu ince ve estetik tasarımların kendine özgü anlamları vardır. Maori sembollerine ait anlamları detaylı olarak incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Çiçek Şerit Dövme Modeli

Çiçek Şerit Dövme Modeli

Kadınlar için iyi tonlanmış muhteşem görünen güzel ve renkli bir kol bandı dövmesi. Çiçek içeren dövmeler genellikle kadınlar tarafından ilgi görür. Bu dövmede kolunuzun etrafında bir bant oluşturan çiçekler zarif ve narin yapınızı nitelerken kolunuza harika bir görünüm katar.

Siyah Bant Şerit Dövme Modeli

Siyah Kol Bandı Dövme Modeli
Siyah Kol Bandı Dövme Modeli

Basit siyah kol bandı dövmeleri bir savaşçıyı simgelerken arkasında farklı bir anlam da barındırır. Hayatınızda değer verdiğiniz birini kaybettiğinizde onu anmak amacıyla siyah kol bandı dövme modelini tercih edebilirsiniz.

Kelt Düğümü Şerit Dövme Modeli

Şerit Dövme Modeli (Kelt Düğümü)
Şerit Dövme Modeli (Kelt Düğümü)

Kelt halkının sanatını ve yaşamını temsil etmenin harika bir yolu, Kelt Kol Bandı Dövmesine sahip olmaktır. Bu topluluğa ait dövmeler, özellikle savaş dönemlerinde düşmanları korkutmak için kullanılırdı. Her dövmenin bir önemi vardır. Kadınlar, kalpler, kelebekler ve çiçekler gibi kadınsı sembollerle Kelt kol bandı dövmeleri taşırlar. Kelt düğümleri, Evrenin sonsuzluğu anlamına gelen başlangıcı ve bitişi temsil etmez. Tıpkı Kelt düğümü gibi Kelt dövmeleri de özel birine olan sonsuz sevginizi ve güveninizi ifade etmenin bir yoludur.

Gül Şerit Dövme Modeli

Gül Şerit Dövme Modeli
Gül Şerit Dövme Modeli

Çiçeklerin kraliçesi olarak bildiğimiz güllerin her bir renk tonu onlara farklı anlamlar kazandırır. Kırmızı güller aşk ve romantizmi simgelerken siyah güller gizemi veya bir ilişkinin sonunu temsil eder.

Minimal Kedi Şerit Dövme Modeli

Minimal Kedi Şerit Dövme Modeli
Minimal Kedi Şerit Dövme Modeli

Kediler, hayatınızda önemli bir yere sahipse bu dövme modeli harika bir seçim olabilir. Çizim tarzı ile estetik görünümünün yanı sıra minimal olması bütçenizi zorlamaz.

Kol Bandı Dövmeleri ve Anlamları

İnsanlar tarafından en çok kullanılan dövme modellerine ait anlamları ve tasarımları yorumladık. Ancak bu anlamlar dövmenin saf anlamını yansıtmaz. Önemli olan sizin dövmenize ne anlam yüklediğinizdir.

Bilek dövmeleri de bant dövmeleri kategorisinde yer alır. Kadınlar bir bilezik görünümüne sahip olmasını isterken erkekler bileklik görünümünü tercih ederler.Aşağıda yer alan şerit dövme tasarımlarına göz atarak kendinize en uygun dövme modelini seçebilirsiniz.

Kol Bant Dövmeleri
Kol Bant Dövmeleri
  • Kurdele dövmeleri kişinin yetenekli olduğunu ve hayata karşı olumlu yaklaşımını yansıtır.
  • Aslan dövmesi, güç, sadakat ve azmi simgeler.
  • Diken dövme modeli, fedakarlığı simgeler.
  • Lotus çiçeği, yenilenmeyi ve hayattaki başarısızlıklara karşı tekrar mücadele etmeyi simgeler.
Şerit Dövme Modelleri
Şerit Dövme Modelleri
Tribal dövme desenleri ile birlikte kullanılmış aile tasarımı, güçlü aile bağlarını işaret eder.
  • Polinezya şerit simgelerinin farklı anlamları vardır. Bu dövme modelindeki çizim Pakati sembolüne aittir ve Maori savaşçıları arasında yaygın olarak kullanılırdı.
  • Yaşamın zor dönemlerinde onlara yol gösterici ve doğru kararlar almasını sağlayan manevi bir sembol olan pusulalar yaygın olarak kullanılan dövme tasarımlarıdır.
Bilek Dövme Modelleri
Bilek Dövme Modelleri
Sizler için fikir edinmeniz adına en çok tercih edilen ve yeni nesil kol bandı dövme modellerini anlamları ile birlikte listeledik. Sizin için en uygun dövme modelini tasarlamanızda faydalı olabilecek fikirler edinebildiğinizi umuyoruz.

Sitemizde yer alan dövme stüdyoları sizlere dövme tasarımınızı hayata geçirmede yardımcı olabilir. Ayrıca dövme fiyatları konusunda bilgiler edinebilirsiniz.